Dlaczego firma powinna mieć stronę internetową?

Dlaczego firma powinna mieć stronę internetową?

Internet jest narzędziem dostępnym powszechnie w wielu miejscach. Ponad 75% naszego społeczeństwa na co dzień korzysta z sieci. Wśród tych osób ponad 30% ludzi spędza w internecie każdego dnia ponad 5  do 6 godzin dziennie. Nie można się dziwić temu, że istnieje konieczność posiadania strony firmowej w internecie. Jakie są jeszcze inne powody związane z prowadzeniem strony online?

Doskonały przekaz reklamowy

Strona firmowa ma o wiele większy zasięg niż jakakolwiek inna forma reklamy. Możliwości dotarcia do potencjalnych klientów są ogromne. Reklama w telewizji wyświetlana jest o danej godzinie przez 30 sekund. Nie każda zainteresowana osoba ma szansę na jej obejrzenie. W internecie reklama na stronie firmowej obecna jest ciągle. Jest ona w stanie dotrzeć do jeszcze większego grona osób – nie tylko w jednym mieście ale również w wielu krajach. Na dodatek jest w stanie przekazać o wiele więcej informacji niż spot reklamowy lub też mała ulotka.

Globalny zasięg

Zasięg internetu jest globalny. Polskie strony można wyświetlać w Stanach Zjednoczonych. Strony firm chińskich jesteśmy w stanie wyświetlić w naszym kraju i w wielu innych. Dla internetu nie ma żadnych ograniczeń. Każda firma ma równe szanse na zaistnienie w sieci. Od tego czy jej się to uda zależy tylko umiejętne wykorzystanie narzędzi jakie daje nam internet. Wiele firm zdaje sobie sprawę z zasięgu jaki daje internet, dlatego ich strona często oferowana jest w różnych wersjach językowych.

Koszty pozyskania klientów

Jeżeli przeprowadzimy analizę finansową to przekonamy się, że strona firmowa cały czas dla nas pracuje a koszt pozyskania klientów są naprawdę niskie. Zapłacimy za prawidłowe wykonanie całej strony (łącznie z wykonaniem pozycjonowania) i strona będzie mogła działać na korzyść danego klienta biznesowego. Warto również wiedzieć, że czasem niski koszt pozyskania klienta dzięki stronie internetowej ma szansę zmaleć. Dlaczego? Otóż koszta prowadzenia strony pozostaną bez zmian. Z kolei będzie rosnąć ilość pozyskanych klientów dzięki stronie internetowej.

Nasza konkurencja

Jeżeli nadal zastanawiamy się, czy opłaca się założyć swoją stronę w internecie, to spójrzmy na konkurencję – szczególnie tą, która już od dawna działa na rynku. Nawet firmy z rodzinną tradycją, które w dawnych czasach radziły sobie bez sieci obecnie zmieniły swoje podejście i posiadają takie strony, gdzie mogą prezentować swoje usługi odbiorcom. Skoro oni mają stronę i są w stanie dotrzeć do szerokiego grona klientów, to i my powinniśmy pomyśleć o tym aby zainwestować swoje pieniądze w dobrze zbudowaną reklamę w sieci. Walka o rynek odbywa się na różnych płaszczyznach, w tym również w internecie.

Asystent w pracy

Dobrze rozbudowana strona internetowa to tak naprawdę doskonały asystent naszej pracy i pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Na takiej stronie klient może znaleźć odpowiedź na poszczególne pytania (przydaje się w tym zakładka FAQ). Dodatkowo wiele firm udostępnia specjalny formularz, dzięki czemu zamówienia można składać online – bez konieczności wysyłania specjalnych dokumentów. Często nie jest konieczne nawiązywanie kontaktu osobistego, telefonicznego, ponieważ działanie takich formularzy jest bardzo łatwe, dzięki czemu można sobie ze wszystkim samodzielnie poradzić.

Dobra oferta

Na stronie internetowej firmy zajmującej się sprzedażą danych produktów musi znaleźć się zakładka “Oferta”, gdzie prezentowane są poszczególne kategorie produktów z podziałem na podkategorie, itd. Dodatkowo należy pomyśleć o odpowiedniej wyszukiwarce – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z tysiącami produktów. Dzięki niej klient będzie mógł szybciej znaleźć interesującego go usługi. Nie można zapominać o grafikach lub zdjęciach ukazujących dane produkty. Każdy klient będzie mógł samodzielnie poznać naszą ofertę dzięki stronie firmowej.

Strona internetowa danej firmy jest absolutna koniecznością, jeżeli chcemy cieszyć się zainteresowaniem ze strony szerokiego grona konsumentów.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *