Reklama firmy na You Tube

Reklama w Internecie to coś zupełnie normalnego, jest jej bardzo dużo w sieci, co powoduje, że użytkownicy bardzo często czują się nią zmęczeni. Reklama firmy na You Tube to natomiast inny sposób na prowadzenie działań promocyjnych i docieranie do swoich odbiorców w bardziej ciekawy sposób. Na tym portalu codziennie pojawia się dużo nowych treści, tworzonych przez wiele osób na całym świecie. Co więcej są one bardzo chętnie odbierane. Co to jest YouTube i czy reklama firmy na You Tube, daje firmie korzyści?

Co to jest YouTube?

YouTube to serwis internetowy, jest on częścią firmy Google. Umożliwia on użytkownikom Internetu na zamieszczanie tam swoich filmów oraz na ich odtwarzanie przez innych, daje on też możliwość słuchania muzyki i odtwarzania filmów, bez konieczności dokonywania opłat. Co więcej wszystkie te filmy można oceniać, łapkami w górę lub w dół, komentować i udostępniać, swoim znajomym i bliskim.

Na YouTube coraz więcej osób zakłada własne konta przez co często zyskują oni popularność, raz mniejszą raz większą. Publikowane tam treści niekiedy opierają się na rozległej wiedzy z danej dziedziny, a niekiedy na treściach, które po prostu w danym momencie są popularne i chętnie oglądane przez użytkowników. Właśnie w taki sposób działają influencerzy, czyli osoby wpływowe, które dzięki swojej działalności w sieci, gromadzą wokół siebie zaufana grupę odbiorców, na których często wpływają.

Reklama firmy na You Tube – jak można ją podzielić?

Reklama firmy na You Tube ma kilka rodzajów, a będą to:

  • Reklama TrueView In – Stream – to taki rodzaj reklamy, który wyświetla się przed docelowym materiałem wideo, zwykle też jest możliwość jej pominięcia po 5 sekundach.
  • Reklama TrueView discovery – ta reklama wyświetla się obok filmów na YouTube oraz na stronach wydawców filmów.
  • Reklama AdWords – AdWords dla wideo jest to taki rodzaj systemu, który umożliwia wyświetlanie filmów promocyjnych na YouTube zaraz obok niekomercyjnych treści.

Reklama firmy na You Tube – jakie są jej zalety?

Reklama firmy na You Tube, jeśli zostanie dobrze przeprowadzona może przynosić wiele korzyści. A do jej zalet należą:

  • Duży zasięg – reklama firmy na You Tube ma duży zasięg, korzysta z niej, aż 73 procent polskich internautów. Serwis ten to jeden z najpopularniejszych serwisów na całym świecie. Właśnie dlatego firmy wykorzystują go, by dotrzeć z przekazem do swoich potencjalnych odbiorców.
  • Możliwość określania swojej grupy docelowej w dokładny sposób – na YouTube można też precyzyjnie określić swojego odbiorcę docelowego. Można go wyróżnić na podstawie demografii, zainteresowań, kategorii tematycznych. Co więcej w serwisie tym można też zastosować remarketing, czyli docieranie do odbiorców, którzy już odwiedzili stronę firmy, jednak z jakichś przyczyn z niej zrezygnowali.
  • Udostępnienia – kolejnym plusem jest możliwość udostępniania ciekawych materiałów swoim znajomym. Warto więc tworzyć takie treści, które będą dla odbiorców wartościowe i interesujące, ponieważ istnieje większa szansa, że dotrą one wtedy do większej ilości odbiorców.
  • Możliwość sprawdzania jej efektywności – kolejna duża zaleta to to, że reklama firmy na You Tube jest mierzalna, dzięki temu można obserwować, czy przynosi ona zamierzone efekty. Dzięki tej wiedzy, będzie możliwe dokonywanie ewentualnych poprawek, błędów, które pojawiły się w trakcie jej tworzenia.
  • Całkiem niskie koszty prowadzonych działań – reklama firmy na You Tube, jest tańsza niż na przykład ta prowadzona w telewizji.

Czy influencer sprzedaje?

Influencer stali się ostatnio bardzo popularnym sposobem na promowanie produktów i usług wielu marek. Dużo osób zastanawia się, czy influencerzy sprzedają. Jak się okazuje nie, oni tylko wpływają na zwiększenie sprzedaży danej firmy poprzez polecanie danych produktów. Na przykład osoba, która regularnie trenuje i jest popularna właśnie dzięki swoim działaniom w sieci związanymi z aktywnością fizyczną poleca produkty do ćwiczeń, na przykład odzież lub akcesoria, to wówczas istnieje duża szansa, że popyt na nie zwiększy się i zdecydowanie wzrośnie sprzedaż takich ubrań.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *